<- Home English version English version

La Grande Montagne, Plateau d'Albion
Aktuální data zaznamenaná Ústavem fyziky atmosféry AVČR ve spolupráci s Laboratoire Souterrain a Bas-Bruit v Rustrelu, Francie. Bouřková aktivita je průběžně monitorována v příznivém prostření s nízkým elektromagnetickým rušením na vrcholku hory La Grande Montagne (1028 m, 43.9410 s.š., 5.4836 v.d.) na plošině Plateau d'Albion. Tato měření jsou slouží jako pozemní protějšek přístrojového vybavení, které na Ústavu fyziky atmosféry AVČR připravujeme pro družicový projekt TARANIS.
hf antenna Čtyři sensory SLAVIA (stíněné smyčkové antény s předzesilovači) detekují fluktuace horizontálních složek magnetického pole v širokém pásmu kmitočtů od 5 kHz do 90 MHz. Plocha antény je 0.23 m2, maximální zesílení je 47 dB. Maximální citlivost záznamového systému je 6 nT/s/√Hz, což odpovídá 1 fT/√Hz na 1 MHz.
(Časové údaje jsou v UTC)
Přehled posledních 4 dnů měření senzoru SLAVIA 2

Nejnovější záznam průběhu magnetického pole senzoru SLAVIA 2

Přehled dat senzoru SLAVIA 2    →  Data ze všech sensorů Poslední data senzoru SLAVIA 2    →  Data ze všech sensorů

antény v pásmu elf-vlf Vícesložkový elektromagnetický analyzátor ELMAVAN-G (v pásmech ELV/VLF, do 25 kHz) je odvozen z přístroje ELMAVAN (ELektroMAgnetický Vlnový ANalyzátor), který na Ústavu fyziky atmosféry vyvíjíme pro družicový projekt Resonance. Používáme kulovou elektrickou anténu o průměru 10 cm umístěnou 2 m nad zemí (složka 0) a dvě smyčkové magnetické antény s 12 závity, každý s plochou 4 m2, opatřené předzesilovači (východozápadní složka 1 a severojižní složka 2). Časové údaje jsou v UTC.
Přehled měření analyzátoru ELMAVAN-G      Odkaz na poslední zpracovaná data:
el

     Odkaz na nejintenzivnější sekundový interval

     Odkaz na nejméně intenzivní sekundový interval

mlýnek Naše data jsou doplněna měřením vertikálního atmosférického elektrického pole. Používáme komerční zařízení Boltek EFM-100. Časové údaje jsou v UTC.
Boltek electric field mill


Kontakty
ÚFA AVČR, Praha, Oddělení kosmické fyziky: O. Santolík, R. Lán; Oddělení horní atmosféry: I. Kolmašová, L. Uhlíř.
LSBB, Rustrel: A. Cavaillou.
Valid HTML 4.01!